Tipy na sluneční péči

11.08.2017

Léto se pomalu přehouplo do druhé půlky a já jsem během celého července testovala následujcí produkty, které teď mohu s klidným svědomím doporučit i Vám.

Nejprve bych se asi zaměřila na vlasovou péči. Po řadě pokusů a omylů jsem i já uvěřila, že profesionální vlasová kosmetika ze salonu je prostě účinější než ta z drogerie. Cena ovšem odpovídá kvalitě. Zkušená kadeřnice - obchodnice Vám vysvětlí, že profesionálního produktu použijete méně než drogérkového, že vlas zkustečně ochrání a nezatíží, a že ve finále vlastně ještě ušetříte za následnou péči v kadeřnictví.

Vraťme se k produktům samotným. Na léto mohu tedy doporučit šampon Redken Color Extend Sun - krásně vyčistí vlasy od soli a dalších nečistot. Následně doporučuji použít olejový sprej opět Redken Color Extend Sun, vyživí konce a celkově ochrání vlas před slunečním zářením, slanou vodou a větrem. Obsahuje exkluzivní Redken Hydra-Shield Complex s mangovým olejem a navrch krásně voní.

Dalším příjemným objevem byl cukrový olejový peeling značky Sephora, krásně vyhladí pokožku před sluněním, odstraní suché částečky kůže a opálení je pak rovnoměrné. Narozdíl od jiných olejových peelingů jiných značek, neobsahuje sůl, která může na pokožce pálit. Opět nádherně voní.

Sephora Sugar body scrub
Sephora Sugar body scrub

Nakonec se dostáváme k opalovacím produktům na tělo i obličej. Já jakožto atopik a alergik musím péči o pokožku vybírat velice pečlivě, proto nehazarduji a vybírám zásadně v lékárně.

Na obličej v podstatě celé léto používám místo denního krému Eucerin opalovací krém na obličej SPF 30 s Anti age složkou. Jsem s ním velice spokojená, dá se použít i pod make up, je ovšem trochu výživnější, nejsem si jistá jak by se snesl s mastnou pletí, ale na suchou a zralou značka ideál. V lékárně lze požádat o vzoreček, proto doporučuji před samotným nákupem vyzkoušet. Důležité upozornění, nikdy nezapomínejte pleť večer důkladně odlíčit, abyste odstranili ochranný faktor, který opalovací krém obsahuje. 

Na tělo se mě i celé rodině osvěčil sprej od Biodermy SPF 50 a sprej od La Roche-Posay SPF 30. Spreje opravdu doporučuji, snadno se aplikují a následně roztírají. Všem se nám letos vyhnuly všechny sluneční alergie a spáleniny.

Koukám, že jsem se pořádně rozepsala. Doufám, že jsem svým výběrem někoho inspirovala a pomohla s výběrem. Přeji Vám krásný zbytek léta a nezapomínejte se chránit před sluníčkem.


PS: Toto není sponzorovaný příspěvek