Rtěnka, aneb multifuknční kosmetický produkt

27.06.2017

Už z kraje zakládání mé webové stránky jsem začala přemýšlet o čem psát, aby to nenudilo a aby to zajímalo kosmetického nadšence, ale i začátečníka, nebo běžného uživatele, který má po ránu jen 10 minut na kompletní make up look. A i přestože se já zabývám make upem na vyšší než běžné úrovni, obvykle po ránu času nazbyt nemám a snažím se o rychlý, ale efektní look. A tak jsem postupem času dospěla k velkému omezení v mé kosmetické taštičce, kde prim hraje rtěnka.

Podle mého názoru make up bez rtěnky nikdy není kompletní, dodá celému vzhledu tu pomyslnou tečku. A teď se dostávám k tomu, kam rtěnku, kromě rtů, můžeme nanést. 

První možností je použít ji místo tvářenky a nanést ji jemně prsty na jablíčka tváří (pro určení ideálního místa je se na sebe do zrcadla hezky usmát). Barvu přidáváme postupně, vždy je lépe méně než více. Pokud rtěnka obsahuje rozjasňující částečky, můžete rtěnku vytáhnout až na lícní kosti, kde může částečně plnit i fuknci rozjasňovače. Jinak bych ještě zmínila, že aplikace tvářenky a určení místa, je celkem kontroverzní téma a každá vizážistka má na to vlastní názor, dle mého je potřeba vycházet z tvaru a velikosti obličeje a výrazně to nepřehánět. Ale například značka NARS aplikuje tvářenku od jablíček až na spánky a vypadá to rozhodně zajímavě, ale není to určitě pro každého.

Tekutá tvářenka NARS a gelová tvářenka Sleek
Tekutá tvářenka NARS a gelová tvářenka Sleek

Další možností je aplikace rtěnky místo očních stínů, opět lehce naťupkat prsty. Bohužel u očních víček nám může a asi i bude rtěnka zalézat do kožní řasy vznikající mezi pohyblivým a pevným víčkem, oční víčko se samo o sobě hodně mastí. Buď lze zapudrovat víčko transparentním pudrem (stejně tak jako zbytek obličeje) nebo použít matnou rtěnku, a nebo třetí možnost, místo rtěnky použít multifukční produkt například tekutá tvářenka od Nars nebo gelová tvářenka Sleek i řada dalších značek nabízí podobné produkty, které jsou přímo určeny na líčení různých částí obličeje.

Závěrem bych ještě chtěla vyzvihnout další výhodu tohoto líčení a to, že budete mít make up krásně sladěný a nemusíte si lámat hlavu, zda tvářenka a rtěnka jdou dohromady a jaké stíny zvolit. Nezapomeňte nakonec pleť  přepudrovat transparentním pudrem a zafixovat vše na svém místě. Celý make up je vážně rychlovka, zvládne ho každý, není náročný na produkty ani štětce a navíc budete působit svěže a k tomu trendy.